Efkarlı Sözler

wistful Quotes in Turkish

1.

Efkarlı Sözler

“Gökyüzündeki ay olmak isterdim.” – Debasish Mridha (Efkarlı Sözler)

2. Yani,” dedi Wood, en sonunda, Harry’yi tam o anda şatoda kahvaltıda ne yiyebileceğine dair özlem dolu bir fanteziden kurtararak, “anlaşıldı mı? Sorusu olan?”

Birden uyanan George, “Bir sorum var Oliver,” dedi. “Dün uyanıkken bize neden söylemedin? – J.K. Rowling

3. Bazı kışlar hiç erimez, bazı yazlar hiç donmaz ve bazı şeyler sadece şiirlerde yaşar. -Sanober Han

4. Ikenna kırılgan, narin bir kuştu; o bir serçeydi. Küçük şeyler onun ruhunu dizginleyebilirdi. Hüzünlü düşünceler, kederle doldurulacak kraterler aramak için melankolik ruhunu sık sık taradı. – Chigozie Obioma

5. “İstediğim bu. İnsanların benimle ilgilenmesini istiyorum. Beni teselli etmeye zorlamalarını istiyorum. Daha gençken hasta olduğum anılarla ilişkilendirdiğim yumuşak yastık hissini, yumuşak yastıkları, taze çarşafları, saten kenarlı battaniyeleri ve sıcak çikolatayı istiyorum. Sizinle ilgilenmek isteyen birinin olduğunu bilmek rahatlığın kendisi değil. ”-Franny Billingsley (Efkarlı Sözler)

6. Tarihçilerin işaret ettiği ve hüzünlü gülümsemelerini çevirdiği geçmişin tüm altın toplumları, sabırlı oyuncuların ıskarta yığını dediği şeye sahipti. Çalışan, yemek yiyen, uyuyan ve ölen bir köle sınıfı ile bir dirseğine yaslanıp konuşan boş bir sınıfla iki seviyede faaliyet gösteriyorlardı. Doğal olarak o dönemde hayatın nasıl olduğunu bu ikinci gruptan öğreniyoruz. Genellikle büyüleyici bir okuma yapar, ancak bunu gerçeğin tamamı olarak kabul edemeyiz. — Quentin Crisp

7. Yine başıboş dolaşıyorum. Noktadan uzaklaşmak. Ama bu benim boşa giden hayatımın gerçek hikayesi… -Mordecai Richler (Efkarlı Sözler)

8. “İkimizin de istediği bir şey olduğunda burada olmaman benim için yeni bir şey değil. Bugün de her zaman olduğu gibi burada değilsin.”

– Sachin Kundalkar (Efkarlı Sözler)

9. Her zaman, imzalamaya hazır olmasak da, fesih sözleşmeleriyle güzel zamanların geldiğini biliyorduk. -Sanober Han

10. “İstediğim bu. İnsanların benimle ilgilenmesini istiyorum. Beni teselli etmeye zorlamalarını istiyorum. Daha gençken hasta olduğum anılarla ilişkilendirdiğim yumuşak yastık hissini, yumuşak yastıkları, taze çarşafları, saten kenarlı battaniyeleri ve sıcak çikolatayı istiyorum. Bu, sizinle ilgilenmek isteyen birinin olduğunu bilmek kadar rahatlık değil.”

– Franny Billingsley, Çan (Efkarlı Sözler)

11. O şeyin suratında patlamamasını umarak krank kollarını çevirdi. Metalik ama sıcak birkaç net ton çaldı. Leo, kolları ve dişlileri manipüle etti. Ortaya çıkan şarkıyı tanıdı – Calypso’nun Ogygia’da onun için vatan hasreti ve özlem hakkında söylediği hüzünlü melodinin aynısı. Ama pirinç külahın telleri arasından melodi daha da hüzünlü geliyordu, kalbi kırık bir makine gibi – Festus şarkı söyleyebilseydi böyle ses çıkarırdı.

Leo, Apollon’un orada olduğunu unutmuştu. Şarkıyı baştan sona çaldı. Bitirdiğinde gözleri kamaştı. Calypso’nun mutfağından gelen taze pişmiş ekmeğin kokusunu neredeyse alabiliyordu. Ona verdiği tek öpücüğün tadına bakabiliyordu. – Rick riordan (Efkarlı Sözler)

12. Ne ve senin gibi mi olacak? Uzun zaman önceki bir sevgiliyi özlemle hatırlıyor musun? Lütfen. -Elizabeth Carlton

13. Bunun yerine sadece sevgiyi hissetti. Ve bu mucizeydi. Savaş başladığından beri artan nefret, etrafında daha fazla sevgi yaratmıştı. Boyun eğmez, çılgın ve sonsuzdu, zengine ve fakire dağılmıştı, Quaker’larda derin ve sakindi, annelerde ateşli ve şiddetliydi, savaşçılarda sadıktı, evcil hayvanlarda hüzünlüydü, merhamete ve vahşete doğru sızıyor, yok ediyordu. şeyler, onları yeniden inşa etmek. — Kathy Hepinstall (Efkarlı Sözler)

14. “O kadar mutluydum ki biraz hüzünlüydüm. Gerçekten harika bir kitabı bitirmek üzereyken hissettiğim duyguydu. Hala içindeyken bile bu an için nostaljiktim.”

– Noelle Hancock (Efkarlı Sözler)

15. Biri onları deniz kıyısında izliyor, tüm insanlar ve içlerinde acınası, neredeyse hüzünlü bir şey var, sanki hayatlarının bu pullu hükümsüzlüğüne katkıda bulunmamasını istiyor, sanki kaçamıyorlarmış gibi. Hepimizi yiyip bitiren bir ejderhadır: bu müstehcen, pullu evler, bu doyumsuz mücadele ve sahip olma, her zaman ve her şeye rağmen sahip olma arzusu, bu sahip olma ihtiyacı, sahiplenilmemek için. Fazla iğrenç ve mide bulandırıcı. Sahipler ve sahipler, korkunç bir hastalığın iki yüzü gibidirler. İnsan sanki dünya cehenneme dönmüş gibi bir tür delilik hissediyor. Ancak yalnızca üst üste bindirilir: bu yalnızca geçici bir hastalıktır. Temizlenebilir. – D.H. Lawrence

16. “Herkes şunu düşündü: belki olsa bile, belki hala yapabiliriz, belki küçük değerli şeyler kurtarılabilir. Cop-on’u olan kimse ilk denemeden sonra bunu düşünmez. Ama sesi, sessiz ve hüzünlü, havayı o inci gibi renklerle parıldatıyor: Bir anlığına buna inandım, her şeye yeniden.”

– Tana Fransızca (Efkarlı Sözler)

17. Babası hüzünlü görünüyordu. ‘Ve sen antiklimatik hissetmiyor musun?’

Bu da ne?’

Neşelinin biraz tersi.’

Yine ne mutlu?’

İyi hisler. Yani çok iyi. Hissedebilirsin, değil mi? Ben de buna biniyorum. Hiç merak etmiyorsun… duygu nereye gitti? -Ali Shaw

18. “Bunca yıldır aklımda bir hikaye vardı, bizim hakkımızda hiç var olmayan hikaye. Ve bu hikaye yüzünden, seni nostaljik ay ışığıyla dolu küçük bir kutuda duvarda çerçeveli tuttum.”

– Cathleen Schine, Aşk Mektubu

Efkarlı Sözler about Love

19. Disney’in ilk uzun metrajlı çizgi filmi Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler için yedi cücenin isimleri seçilirken 50’nin üzerinde isim düşünüldü. Dopey, Grumpy, Doc, Bashful, Sleepy, Sneezy ve Happy’e karar vermeden önce, bunların aşağıdakileri içeren bir listeden herhangi biri olması mümkündür: Awful, Blabby, Burpy, Chesty, Cranky, Dippy, Dirty, Flabby, Gabby, Kasvetli, Ateşli, Kabarık, Kokmuş, Scrappy, Shifty, Sleazy, Tipsy, Weepy, Wistful ve Kederli. (Efkarlı Sözler)

20. “Havva en iyi arkadaşı için mutluydu. Sadece ona Seth’in arkadaşına baktığı gibi bakacak bir erkeğin olmasını diledi, gözleri parlıyordu.

Hayır, bu değildi. Ya da tam olarak o değildi. Eve okulda ondan hoşlanan çocuklar olduğunu biliyordu ve onlara fırsat verirse ona Seth bakışı verecekti. Ama o adamların hiçbirinin bakışını istemiyordu. O bakışı geri verebileceği bakışı istiyordu. Her şeyiyle sevebileceği, her şeyiyle onu sevecek bir adam bulmak istedi.”

– Amy Meredith (Efkarlı Sözler)

21. Ama sesi hüzünlü geliyordu. Bir kadının asla kıskanmaması, erkeği asla iradesine karşı tutmaya çalışmaması gerektiği teorilerinden biridir; ama babamı hayata geçiren başka birini görmekten hoşlanmadığını anlayabiliyordum. — Dodie Smith

22. Çocuklarımız hala genç ve savunmasız olsalar bile, ayrıldıklarının imasını hissederiz. Kendimizi onlara nostaljiyle bakarken, artık olmayacakları kişinin özlemini çekerken buluyoruz. — Jennifer Kıdemli (Efkarlı Sözler)

23. Fransa’daki yirmili yılların gurbetçilerinden bir miktar cazibe ve sihir duygusu ve karmaşık, hüzünlü bir hüzün hissetmeyen bir yazar tanımıyorum. Üzüntünün bir kısmı, elbette, orada olmamamız. — Guy Gavriel Kay

24.

Efkarlı Sözler

Neşeli, melankolik, hüzünlü, düşünceli veya nazik olmak istiyorsanız, bunları her jest ile yapmanız yeterliydi. — Patricia Highsmith (Efkarlı Sözler)

25. Gözler, altın-kahverengi bukleler ve kıpkırmızı yanaklar. Babasının cemaatini memnun edemeyecek kadar çok güldü ve ayrılan birkaç kocanın tesellisiz eşi olan yaşlı Bayan Taylor’ı -kilisenin verandasında- ukalaca ilan ederek şok etmişti: “Dünya bir gözyaşı vadisi DEĞİL, Mrs. Taylor. Bu bir kahkaha dünyası.” Küçük hayalperest Una kahkahalara boğulmadı. Düz, simsiyah saç örgüleri kanunsuz bükülmelere izin vermiyordu ve badem şeklindeki lacivert gözlerinde hüzünlü ve hüzünlü bir şeyler vardı. Ağzında minik beyaz dişlerinin üzerinden bir açma hilesi vardı ve ara sıra küçük yüzüne utangaç, düşünceli bir gülümseme yerleşti. Kamuoyuna Faith’ten çok daha duyarlıydı ve yaşam tarzlarında çarpık bir şeyler olduğuna dair huzursuz bir bilinci vardı. Düzeltmeyi çok istiyordu ama nasıl yapacağını bilmiyordu. Ara sıra mobilyaların tozunu alıyordu – ama silgiyi o kadar ender buluyordu çünkü asla aynı yerde iki kez olmuyordu. Ve ne zaman – L.M. Montgomery

26. “Bir zamanlar yüzünü ezbere biliyordum. Onu ezberlemiştim.”

-Jenny Han (Efkarlı Sözler)

27.

Efkarlı Sözler

“bazı kışlar

asla erimeyecek

bazı yazlar

asla donmayacak

ve bazı şeyler sadece

şiirlerde yaşa.”

– Sanober Khan, Turkuaz Sessizlik (Efkarlı Sözler)

28. Woodlawns’ların evine hüzünlü bakışlar atmak Şimdi — Carol Ryrie Brink

29. Bilinmeyenin gizemidir

Bu bizi büyülüyor; biz hala çocuğuz

Dalgın ve dalgın; bir elle tutunuyoruz

Kendimiz dediğimiz tanıdık şeylere,

Ve diğeriyle, irade kararlılığı,

Günün ne getireceğini karanlıkta ellerken. – Henry Wadsworth Longfellow (Efkarlı Sözler)

30. Şarkı yazarları bana her zaman okulda gitarıyla dolaşan, ‘Evet, şarkı yazan adam’ gibi hüzünlü görünen o çocuğu hatırlattı. O ben değildim – bu tür insanlar beni erteledi. İlk günlerde, bir sürü şarkı sözü yazardım ve diğer çocukları güldürmek için neredeyse onlara bir tür şaka gibi bakardım. — Alex Turner

31. “Ne ve senin gibi mi olacak? Uzun zaman önceki bir sevgiliyi özlemle hatırlıyor musun? Lütfen.”

-Elizabeth Carlton (Efkarlı Sözler)

32. Hollywood’daki pek çok kişi, genç Debbie Reynolds’un kamuya açık kişiliğini, tam bir dış görünüş olarak ağırbaşlı ve savunmasız olarak gördü. Piyanist Oscar Levant bir keresinde “Bir demir fabrikası kadar hüzünlü” demişti. – Elizabeth taylor

33. Şuraya bak.” Regina kuzey gökyüzünü işaret etti. “Polaris.”

Viktor yukarı baktı. “Sürekli kuzey yıldızı, insanın en güvenilir rehberlerinden biri.”

Regina, sesinde hüzünlü bir notla, “Yaşlandığımızda ve ömür boyu sevinçler ve pişmanlıklar yaşadığımızda Polaris bizi orada bekliyor olacak,” dedi. “Bu gerçek beni Tanrı’nın en önemsiz yaratıklarından biri gibi hissettiriyor. – Patricia Grasso

34. Çoğunlukla sen.” Gözleri geçmişe öyle hüzünlü bir bakışla bakarken elleri yine hareketsiz kaldı ki bu benim ona acımama neden oldu. “Oğlanlar birbirleriyle ilgilenmeye meyilliydi ama sen başkaları için çok fazlaydın. üstesinden gelmek.”

Gözlerinden kaçınarak iplik yumağını dürttüm. “O kadar da kötü değildim.”

Güldü. “Ethan’ın kolunu kırdın.”

“Nefsi müdafaaydı. Ayağımı bırakmadı.”

“Ayakkabını bağlamana yardım ediyordu. – Rachel Vincent (Efkarlı Sözler)

35. “[T] hey, Vali Bellingham’ın evine ulaştı… şimdi yosunlu, ufalanmışKaranlık odalarında yaşanmış ve geçip gitmiş, hatırlanan ya da unutulan birçok hüzünlü ya da neşeli olayla yürekten çürümeye ve melankoliye kapılmaya. Ama sonra dış cephesinde geçen yılın tazeliği ve ölümün hiç girmediği bir insan yerleşiminin güneşli pencerelerinden parıldayan neşe vardı.

– Nathaniel Hawthorne

36. Karmaşık modern yaşamın koşuşturmacasında, evliliğe ‘Babamı piposunu ve terliklerini getir’ yaklaşımına gülme eğilimindeyiz – ancak çoğu erkek evliliğin sonunu biraz da olsa hüzünlü hissediyor. Bir adam evini bir sığınak, karısını ise hayattaki en önemli amacı onu rahat ettirmek olan romantik, güzel kokulu bir yaratık olarak hayal eder. — Arlene Dahl

37. “Her halükarda, ‘dönüm noktalarından’ bahsetmek çok güzel olsa da, böyle anları ancak geriye dönüp bakıldığında fark edilebilir. Doğal olarak, bugün bu tür örneklere dönüp bakıldığında, bunlar gerçekten de kişinin hayatındaki önemli, değerli anlar gibi görünebilir; ama elbette, o zamanlar sahip olunan izlenim bu değildi. Aksine, sanki birinin Bayan Kenton’la olan ilişkisinin kaprislerini çözmesi için sonu gelmeyen gün, ay, yıl vardı; şu ya da bu yanlış anlamanın etkisini gidermek için sonsuz sayıda başka fırsat. O zamanlar, bu kadar küçük apaçık olayların tüm hayalleri sonsuza dek kurtarılamaz hale getireceğini gösterecek hiçbir şey yoktu.”

– Kazuo Ishiguro, Günden Kalanlar (Efkarlı Sözler)

38. Şarkı, Slidell ve Clayton kardeşlerin çaldığı baladlarla hüzünlüydü, ancak özlemi hissetmek için kelimelere gerek yoktu. Bu, müziği daha da acıklı yaptı çünkü bu şarkı, kaybedilen bir aşk ya da ölü bir çocuk ya da ebeveyn hakkında değildi. Sanki müzik, şimdiye kadar olan her kayıpla ilgiliydi. — Ron Rash

39. Şimdi 80’e yaklaştığıma göre, çoğu kez zamanımın 10, 20, 40, hatta 50 yıl ilerisinde olduğumu büyük bir zevkle anlıyorum. — Benoit Mandelbrot (Efkarlı Sözler)

40. Komik, diye düşündü, ama anlatacak kimsesi olmadığı için gülümsemesi hüzünlü bir hal aldı. — Laini Taylor

41. Tahtta beş yıl ve bana böyle davranıyorlar Bayan Blakely. Keşke öğretmen olsaydım.” Sesi düşüyor. Neredeyse biraz hüzünlü çıkıyor. “Öğretmen olmak isterdim. – Müttefik Carter

42. Bu Ödül için gerçekten çok minnettarım. Bir kadına ilk verilenlerden biridir ve ondan sonra iki kadına verilir. Çalışmaları yayınlamaya ilk başladığımda, tüm önemli ödüllerin erkeklere verilmesi konusunda hüzünlü düşüncelere sahiptim. Eskiden kadınların olabildiğince yenilikçi, yaratıcı ve üretken olabileceğini düşünürdüm – ve çocuklar ve genç yetişkinler için fantezi alanında en çok çalışan kadınlardı – ama alana sadece bir erkeğin girmesine izin verin ve insanlar hemen düşündüler. ne söylemek zorunda olduğu ve ne yaptığı daha önemliydi. Yaptığı şey -ki genellikle böyleydi- kadınları taklit etmek olsa bile, saygın eleştiriler ve ödüller aldı. Ama sen hepsini değiştirdin.

Bu kadar aydınlanmış olduğunuz için teşekkür ederim.

Kadınlar, geniş fikirli, müthiş kadınlar, kariyerime yardım etmede neredeyse özel bir rol oynadılar. Bir erkekle neredeyse hiç muhatap olmadım – en azından, konu yayıncılık olduğunda: – Diana Wynne Jones (Efkarlı Sözler)

43. İnsan, yaşamının ufkunda -dağ ve orman çizgileri gibi- sağlam, sakin çizgilere sahip olmadığında, o zaman insanın en içteki iradesi tedirgin, dalgın ve hüzünlü olur. – Friedrich Nietzsche

44. Anıların yalnız, hüzünlü revizyonizmi, Kanada’daki kar ve buz kadar tekrarlayıcıdır. İkisinden de ne pahasına olursa olsun kaçınırım – anılardan ve Kanada’dan. — Brian D’Ambrosio (Efkarlı Sözler)

45. Son zamanlardaki menekşeleri düşünmemiştim,

Ayaklarının altından fışkıran vahşi, utangaç tür

Hüzünlü Nisan günlerinde. -Alice Dunbar Nelson

46. ​​Primus kesinlikle dikkatli olmayı öğreniyor,” dedi Secundus diğer dört ölü kardeşine.

“Eh, ne derler bilirsin,” diye fısıldadı Quintus, ölülerin hüzünlü ses tonuyla, ki o gün, uzak dalgaların çakıl taşlarına çarpması gibi geliyordu, “omuzunun üzerinden bakmaktan yorulmuş bir adam. Septimus hayattan bıktı. – Neil Gaiman

47. “Artık yaşlıyım ya da en azından artık genç değilim ve gördüğüm her şey bana gördüğüm başka bir şeyi hatırlatıyor, öyle ki ilk kez hiçbir şey görmüyorum. Saçları kıpkırmızı olan güzel bir kız bana böyle yüzlerce kadını ve annelerini, büyüdüklerinde nasıl olduklarını ve öldüklerinde nasıl göründüklerini hatırlatıyor. Her şeyin başka şeylerin yansıması olması çağın lanetidir.”

Neil Gaiman, Gerçek Kara Dağlarda Bir Mağaradır (Efkarlı Sözler)

48. Ne ve senin gibi mi olacak? Uzun zaman önceki bir sevgiliyi özlemle hatırlıyor musun? Lütfen. -Elizabeth Carlton

49. Hüzünlü yüzü geceleri yağmur gibi rüyalarıma giriyor. — Rabindranath Tagore

50. Herkes şunu düşündü: belki de, belki hala yapabiliriz, belki küçük değerli şeyler kurtarılabilir. Cop-on’u olan kimse ilk denemeden sonra bunu düşünmez. Ama sesi, sessiz ve hüzünlü, havayı o inci gibi parıldayanolors: Bir anlığına inandım, her şeye yeniden. – Tana Fransızca

51. O zamanlar hayat güzeldi ama ağlamaya başladığımda. O kadar da değil çünkü iyi zamanları kaçırdım, ama kaçırdım. Daha çok, lise fotoğraflarına bakarken hüzünlenen kızlardan birine dönüştüğümü biliyordum. — Emily Giffin (Efkarlı Sözler)

52. Luke’u yenmenin yolu,” dedi. “Haklıysam, bir şansın olmasının tek yolu bu.” Derin bir nefes aldım. “Tamam. Dinliyorum.” Nico odama baktı. Kaşları çatıldı. “Bu… o mavi doğum günü pastası mı?” Sesi aç, belki biraz hüzünlü geliyordu. Zavallı çocuğun hiç doğum günü partisi yapıp yapmadığını merak ettim. Hatta bir tanesine davet edilmiş olsaydı. :İçeri pasta ve dondurma için gelin’ dedim. “Konuşacak çok şeyimiz var gibi görünüyor. – Rick Riordan

53. ZX Spectrum’u seviyorum. Onu sadece umutsuzca nostaljik bir ineğin kalbinde kök salabilecek türden bir hüzünlü tutkuyla seviyorum. Bu benim ilk bilgisayar aşkımdı, ilk oyun makinemdi, bir şekilde yirmi yılı aşkın bir süredir benim de hayatım olan bir hobiye açılan ilk kapımdı. Hepsini 48k ham güçle zonklayan o yassı siyah bisküviye borçluyum. — Dan Whitehead

54. “Komik, değil mi? Aynı ismi duyuyoruz ve onlar karanlığı görürken ben ışığı görüyorum.”

– Nadia Haşimi (Efkarlı Sözler)

55. Havva en iyi arkadaşı için mutluydu. Sadece ona Seth’in arkadaşına baktığı gibi bakacak bir erkeğin olmasını diledi, gözleri parlıyordu.

Hayır, bu değildi. Ya da tamamlamamıştı. Eve okulda ondan hoşlanan çocuklar olduğunu biliyordu ve onlara fırsat verirse ona Seth bakışı verecekti. Ama o adamların hiçbirinin bakışını istemiyordu. O bakışı geri verebileceği bakışı istiyordu. Her şeyiyle sevebileceği, her şeyiyle onu sevecek birini bulmak istiyordu. — Amy Meredith

56. Nostalji kanımda var. Annem tutkulu bir tarih öğretmeniydi ve “oldu” olan her şeyin sevgilisiydi. Ben de geçmişi tercih ederim ve yaşarken bile bir şeyin sonu için özlem duymaya meyilliyim – el üstünde tutmak, tutunmak. — Lisa Anselmo

57. Sıklıkla, İsa’nın vaatlerinin gerçek olması gerektiğine dair bir tür belirsiz, hüzünlü özleme sahibiz. Onlara gerçekten girmenin tek yolu, boğulan bir adamın sıkı sıkıya tutunma yoğunluğuyla onlara inanmaktır. — William Barclay (Efkarlı Sözler)

58. Bu bir aşk romanından daha iyi.” dedi P.J. hüzünlü bir iç çekerek.

“O şeyi okudun mu?” Cole istedi.

“Bu soruyu neden böyle soruyorsun?” dedi P.J., ses tonu ve ifadesinden rahatsız olduğu belliydi.

“Tipi biri gibi görünmüyorsun,” diye mırıldandı Cole.

Ona kuşu çevirdi ve Shea gülmemek için dudağını ısırmak zorunda kaldı. P.J. kolaylıkla Cole’un yarı boyundaydı ama aynı zamanda çok daha iri bir adamla baş edebilecek özgüvene sahip görünüyordu. Kıçına tekmeyi bile basabilir. Bu fikir Shea’nın çok ilgisini çekti.

“Aşk romanlarımdan birini kıçına sokmak beni cezbediyor.” dedi P.J. sert bir şekilde. “Ama kitaplarımı bu şekilde kutsallaştıramayacak kadar çok seviyorum, çizmemle yetineceğim.”

Cole teslim olurcasına ellerini kaldırdı. “Tek kelime etmeyeceğim. Romantik romanlar harikadır. Aşk romanlarını severim. Bence herkes okumalı. – Maya Banks

59. “Ymmärräthän… kun on oikein surullinen, on ihana katsella auringonlaskuja.”

– Antoine de Saint-Exupéry

60. Küçücük bir çocuğa bir şey üzerine Allah’a yemin ettiğini söyleyip sonra da yapmayacaksın. Çocukluğumu gerçekten mahvedebilirsin.” Hiçbir şeye bakmıyor, yüzünde hüzünlü bir ifade var. “Tanrım, terapi faturalarını düşün. Yetişkin olduğumda muhtemelen asla normal bir ilişkiye sahip olamayacağımdan bahsetmiyorum bile. Seninle sonsuza kadar yaşayacağım ve bir kedi hanım olacağım.”

Ona tek kaşımı kaldırıyorum. “Kedilerden nefret ediyorsun.” Gözlerini deviriyor. “Pekala, evet, şimdi yapıyorum. Ama başka seçeneğim olmayacak. Bu kaçınılmaz olacak. Ve muhtemelen kedi arkadaşlarım için onlara kek pişireceğim doğum günü partileri vermek zorunda kalacağım.

Süslü Bayram. Hepsi Allah’ın üzerine yemin ettiğin için geri döndün. – TJ Klune

61. Bunca yıldır aklımda bir hikaye vardı, bizim hakkımızda hiç var olmamış hikaye. Ve bu hikaye yüzünden, seni nostaljik ay ışığıyla dolu küçük bir kutuda duvarda çerçeveli tuttum. -Cathleen Schine

62. Baba ve oğul, binlerce yıldır, her biri diğerine yardım etmeye istekli, ancak ikisi de çağdaşlarının sadakatinden vazgeçemeyen, zamanın kanyonunda hüzünlü ellerini uzattılar. İlişki her zaman değişiyor ve bu nedenle her zaman kırılgan; farklılık duygusu dışında hiçbir şey kalıcı değildir. — Alan Valentine

63. “hep biliyorduk

o güzel zamanlar geldi

fesih sözleşmeleri ile

tam olarak hazır olmasak bile

imzalamak için.”

– Sanober Han

64. Tod’un solgun kaşları alnının yarısına kadar kalkmıştı ve birdenbire, acı bir hüzünle baktı. “Ne dediğini bilmiyor…”

Belki değil. Ama oldukça iyi bir fikir edinmeye başlamıştım… — Rachel Vincent

65. Ama görünüşe göre evet veya hayırdan başka bir soru bizi aşardı. Sanki bir şey söyleyecekmiş gibi ağzını açtı. Adrian’ın bitki için yaptığı gibi, çok çabalıyor gibi görünüyordu. Ama ses çıkmadı. “Üzgünüm,” benkorktu. “Üzgünüm anlamıyorum… ve… Diğer her şey için üzgünüm.” Mason bana son bir hüzünlü bakış attı ve sonra ortadan kayboldu. — Richelle Mead

66. Yine de bu duygudan zevk almak çok mu yanlıştı? Sanki bir şey yapmayı unutmuş gibi, onu hüzünlü bir farkındalıkla, hoş bir huzursuzlukla baş başa bırakarak oyalanmanın tadını çıkarmak mı? Evet, muhtemelen yanlıştı. Ama o bunu dilemedi. – Julie Klassen

67. Şubat, kış günlerinin sonsuz göründüğü ve hiçbir hüzünlü hatırlamanın yaz havasını geri getiremeyeceği Şubat. — Shirley Jackson

68. Babası dalgın görünüyordu. ‘Ve sen antiklimatik hissetmiyor musun?’

Bu da ne?’

Neşelinin biraz tersi.’

Yine ne mutlu?’

İyi hisler. Yani çok iyi. Hissedebilirsin, değil mi? Ben de buna biniyorum. Hiç merak etmiyorsun… duygu nereye gitti? – Ali Shaw

69. Bugün burada, insan ırkının tarihindeki herhangi bir zamandakinden çok daha fazla insan özgürlük içinde yaşıyor. -Mike Turları

70. O Romeo ve kalbi kırık. Her kelime hüzünlü. ‘Ey, bana düşünmeyi nasıl unutacağımı öğret!’ dediğinde. Shakespeare’in ne kadar önemli olduğunu ilk kez görüyorum. — Nina LaCour

71. Düşlediğim kızlar nazik, yüksek pencerelerin önünde hüzünlü ya da piyano başında tatlı eski şarkılar söyleyen, uzun saçları uçuşan, elma çiçeği gibi narin kızlar. Ama senin yanında savaşan ve arkanı kollayan bir kız başka bir şeydir, seni titreten bir şeydir. Biriyle ilk yattığınız zamanı ya da ilk aşık olduğunuz zamanı düşünün: Elektrikle parmaklarınızın ucuna kadar çatlamanıza neden olan, başlatan ve dönüşen o kör edici patlama. Size söylüyorum bu, yaşamlarınızı basit ve günlük olarak birbirinizin ellerine bırakma gücünün yanında hiçbir şeydi, hiçbir şeydi. – Tana Fransızca

72. Sizi soyan ve bulutunuzdan aşağı inen genç hırsızın çekiciliği var. O çocuğu hüzünlü ve umutsuz bir şekilde sevmek mümkün. Onun açgözlülüğünü ve narsisizmini sevmek, ona kendi kapasitelerinin ötesinde olanı vermek mümkündür: gaflet, kendini beğenmişlik, ilahi olanla sınırlanacak kadar saf bir özveri. — Michael Cunningham

73. Food Network’ü izlemekten Gordon Ramsay, Jamie Oliver ve Levi Roots’un tarif kitaplarını okumaya kadar yemek pişirmeyle ilgili her şeyi seviyorum. En sevdiğim mutfak türleri Asya ve Karayipler ve ailem için yeni tarifler pişirmeyi seviyorum. – Yazar: Jourdan Dunn

74. Yetişkinler hep böyledir, Sadece görmek istediklerini görürler, Hal böyle olunca da hayal kırıklığına uğradım ama… Bu benim için uygun. – Fujisawa Ayana – Yazar: Karasu Yamazaki

75. Sessizce oturuyor ve gözleri kesinlikle tanıdığım adam değil. Hüzünlü, yalnız ve o kadar güzeller ki benimkini kapatmak zorundayım. “Ben – Sally Thorne

76. KAYGI sizi yararlı ve üretken bir şeye dönüştüreceğim. sana boyun eğmeyeceğim. ~SON – Yazar: Jaeda DeWalt

77. Onlara artık zombi diyemem,” diye içini çekti Manny. Neredeyse dalgın görünüyordu. “Şimdi tamamen politik olarak doğru olmalıyız. Soğuk Savaşlar hiç yaşanmamış gibi. – David S.E. Zapanta

78. Biz ve evcil hayvanlarımızın aynı gerçekliği paylaştığımızdan oldukça eminiz, ta ki bir gün eve geldiğimizde bize daha iyi halimizi hatırlatan hüzünlü, zeki arkadaşımızın günü iyi bir şekilde geçirmenin bir yolunu açmak olduğuna karar verdiğini görene kadar. Bir kutu Brillo pedleri, birkaçını çözün, bazılarını evin her yerine dağıtın ve gerisini yiyin veya giyin. Ve burada neyin yanlış gittiğini anlayamayarak başımızı sallıyoruz. — Merrill Markoe

79. Kıymetli bir yer Cennettir ve onun değerini kimse bilemez, Ama Aden her zaman dünyanın süslerini özler. Melekler, aşağıdaki dünyevi şeylere oldukça hasret duyarlar; Candle Makers Row’daki hurdy-gurdies’i duyuyorlar. Dünyanın maskaralıklarından kahkahaları dinlerler; Sütçü kızların neşesini yakalamak için cennetin duvarlarından kovaları indirirler. — Nathalia Turna

80. İnsanlar neden bu kadar kaba? – Kamahl

BEST MOTIVATIONAL AND INSPIRATIONAL QUOTES IN ENGLISH

Best motivational and inspirational quotes in English

Best Quotes in Turkey

Twitter Quotes in Turkish

14 şubat sevgililer günü mesajı

108 En İyi motivasyon sözleri

150 En İyi Brian Tracy başarı sözleri

100+ En İyi Nihilizm Sözleri

100 Uchiha Madara sözleri

140 Frida Kahlo sözleri

85 cheshire kedisi sözler

140 Kevin Gates Quotes

255 en iyisi Anlamlı Sözler

ingilizce sözler

200 En iyisi Manalı Sözler

115 Doğum günü sözleri

70 uçurtma avcısı sözleri

150 Havalı sözler

126 ingilizce güzel sözler

250 Mevlana sözleri

165 Sevgiliye güzel sözler

126 ingilizce güzel sözler

66 kapak sözler

122 laf sokucu sözler

Joe Dirt sözler

Haikyuu quotes in Turkey

günaydın sözleri

En iyi Noel sözleri ve dilekleri

Best Quotes in Indonesian

115 ucapan selamat ulang tahun and Happy birthday Wishes in Indonesian

Best Quotes in German

Wistful Quotes In German

Guten Morgen Freitag

115 Happy birthday Wishes in German

Beste Guten Morgen Bilder

Frohe Weihnachten

Die 100 besten Lil peep Zitate

100 Frohes neues jahr wünsche

Best Quotes in Spanish

Buenos dias viernes

100 La Mejores Frases Chidas

100+ Madara Uchiha Frases

200+ el increible castillo vagabundo

140 Frida Kahlo frases

85 gato de alicia Frases

Best Quotes in French

100 meilleures belles positives courtes inspirantes citations

100+ Madara Uchiha Citation

200+ le château ambulant

140 Frida Kahlo citation

External References for other resources:

Motivational, Uplifting, Life and Spiritual Quotes in English, Malayalam, Hindi, Tamil, Telugu, Kannada, and Marathi

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *